Кажуть, що жителі селища Білики Кобеляцького району збирають підписи проти діяльності місцевої свиноферми. Люди вважають, працівники скидають відходи від свиней на березі Ворскли, тому в селищі смердить нечистотами.

— Принесли в сільську раду листа. Написали, що тхне, коли на свинофермі відкачують гній із цехів, ніби спускають його каналом у річку, — розповідає Ольга Киричко, селищний голова Біликів. — Об'їхали з ними береги Ворскли. Скрізь тече чиста вода, не смердить. Вирішили організувати сходку, будемо розбиратися, звідки йде запах. Активісти зібрали до 70 підписів.

Свиноферма належить російській агрофірмі "Белгранкорм". Її відкрили торік, утримують 60 тис. тварин. На підприємстві говорять, узагалі не відкачують фекалії. Мають підземну систему трубопроводів.

— Вона розміщена під цехами на глибині 1 метра. На території свинокомплексу маємо свої відстійники. Туди й потрапляють відходи, потім ідуть у біоставки, — каже Марина Лебедин, інженер з охорони праці та екології свиноферми.

Деякі місцеві припускають, запах від каналізації.

— У Біликах люди дуже економлять. Рідко змивають воду, в каналізацію відходи потрапляють практично нерозведені, дуже концентровані, — розповідає Ігор. — В основному тхне, коли піднімається вітер.

У Біликах до 6 тис. жителів.

"Газета по-українськи"


Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/poltava-newspaper/_gnij-spuskayut-u-richku/493637">Gazeta.ua</a>